Загадковий Куяльник

Місце збору: Залізнодорожній вокзал
Вартість: 670 грн

Наповнимо легені сіллю, а душу спокоєм

Колись унікальний лікувально-курортний заклад в Одесі, а сьогодні улюблене місце всіх фотографів, - Куяльницький лиман приваблює своєю неповторною красою. Білосніжні кристали солі, схожі на величезні пластівці снігу. Чорні-чорні грязі, що створюють космічні візерунки. Золоте сонце, що відбивається в рожево-червоній воді та неосяжні простори ...
А ми точно не на іншій планеті?

Опис

Зануримося в стародавню історію

Куяльницький лиман - надзвичайне природне явище. Спочатку на його місці було гирло річки, потім - затока Чорного моря, а ще трохи пізніше, завдяки збігу обставин, затока перетворилася на лиман.
Під час розкопок тут були виявлені скіфські кургани та грецьке поселення, цю місцевість довгий час контролювали монголо-татари, тут знаходилася одна з пристаней торгового шляху Київської Русі до берегів Болгарії та Греції.
В озері навіть водилися коропи й щуки, а з підвищенням рівня солоності лиман був найбільшим місцем видобутку солі.
На екскурсії ми пошукаємо відголоски античності, дізнаємося через що тут сталася наймасштабніша в світі битва Середньовіччя, а також хто і чому розмістив на вершині Жеваховою гори ворота в Пекло.

В дореволюційний час

Вода поступово випаровувалася, а щільний сольовий розчин і шар мулових грязей, збагачені мінералами та біоактивними речовинами, зробили Куяльник ідеальним місцем для відкриття бальнеогрязевого курорту.
Перші грязьові процедури, пісочні ванни і навіть лікування струмом проводили тут з середини ХІХ століття, а вже в 1894 році на території Куяльника побудували найбільшу на той час в Російській імперії механізовану грязелікарню.
10 санаторіїв, 8 павільйонів, 96 кабін для ванн й можливість прийняти 2500 пацієнтів одночасно. Зміцнення імунітету, лікування хвороб опорно-рухового апарату, нервової системи, кровоносних судин і шкіри ... Стараннями фахівців Куяльницький лиман став курортом державного значення.
Катерина Друга, Микола Другий, Роман Шухевич, Микола Новосельський, Іван Бунін, Гриня Котовський ... в рамках екскурсії ми обов'язково послухаємо легенди і реальні історії про знаменитих гостів лікарні, поп'ємо цілющу воду та відвідаємо старовинну Свято-Пантелеймонівську церкву.

Розширимо знання біології

Як утворюється самосадочна сіль?
Чим унікальний Куяльницький бруд?
Чому вода в лимані буває червоною?
Куяльник це аномалія, природний процес чи екологічна катастрофа?

І сама душевна частина...

звичайно ж пікнік! Ми зручно влаштуємося на мальовничих схилах - гарячі страви на грилі та холодні закуски, захід сонця, що відбивається на поверхні лиману, нові друзі та містичні історії гіда. Вам точно сподобається!

Програма екскурсії

У зручний час Зустрічаємося біля Макдональдса на жзалізничому вокзалі (з боку вул. Лейтенанта Шмідта) і вирушаємо в сторону Куяльника
Наступні 3 години Знайомимося, гуляємо, слухаємо, дивуємося, насолоджуємося, дихаємо цілющим повітрям, фотографуємося та смачно їмо!
І наостанок Ситі, втомлені, задоволені повертаємося додому.
До нових зустрічей, друзі!

3 причини поїхати з нами

Зручний час

Ми заздалегідь погоджуємо з усіма учасниками день та час екскурсії. Комфортно буде всім!

Маленькі групи

Ми набираємо групи не більше 10 осіб - ніхто не залишиться без уваги та дотримуватися безпечної дистанції зручно!

Ідеальна організація

Ми подбаємо про те, щоб вам було комфортно, цікаво, смачно та весело. Ваше головне завдання в подорожі з нами - відпочивати!

Ваша безпека - наш пріоритет

Ми вимірюємо температуру всім пасажирам. У разі підвищеної температури або ознак ГРВІ, пропонуємо перенести тур на іншу дату. Весь наш транспорт проходить повну дезінфекцію перед кожною поїздкою. Ми рекомендуємо використовувати маски та дотримуватися безпечної дистанції.

Вартість та умови туру

Вартість туру складає 670 грн за учасника.

В ціну включено:

  • Транспортне та екскурсійне обслуговування на маршруті;
  • Пікнік;
  • Медичне страхування.