Темна сторона рідного міста

Вартість: від 100 до 1400 грн

Екскурс по підземній Одесі: історія, таємниці, легенди

Не секрет, що практично вся Одеса побудована над катакомбами. Подейкують, протяжність підземних лабіринтів становить 3000 км, а увійти в них можна чи не в кожному дворі ...
Під землею зберігали контрабанду, друкували революційні листівки, ховалися від фашистів, планували афери і навіть утримували заручниць.
Але щоб відкрити завісу таємниць підземної Одеси не обов'язково далеко їхати. Ми покажемо вам експозиції Одеси революційної, героїчної, бандитської і авантюрної прямо з Молдаванки!

Опис

Одягнемо каски, озброїмося ліхтариками і відчуємо себе вижившими в атомній війні - підземні бункери були призначені більш ніж для 4000 осіб та хоча зараз «протриматися» в них не вийде, але подивитися таки є на що!

Дізнаємося як будувалася Одеса і випробуємо на собі працю каменоломців, озброївшись справжніми інструментами XIX століття.
Послухаємо за геологічні особливості і аномалії. Чи правда, що в одеських катакомбах раз у раз виникають нові види крихітних живих істот?
А також побуваємо на «острові» закоханих і заглянемо в справжню в'язницю - колись тут тримали викрадених жінок, щоб потім відправити їх по морю в арабські країни.

Подивимося на партизанську стоянку: в ході Великої Вітчизняної катакомби Одеси зіграли важливу роль. Тут знаходилися приміщення штабу, склади продовольства, озброєння та вибухівки, радіостанція зв'язку.
Були навіть підземна школа і церква!
Але ми розповімо вам не тільки про героїчні вчинки - від довго знаходження в закритому просторі в непроглядній темряві і тиші люди божеволіли, і ...

Ну і як на Молдаванці без нальотчиків?
Тут за довгими столами збиралися «вершки» кримінального суспільства. Вони планували зухвалі злочини, навчали нове покоління, ділили прибуток і навіть, згідно з легендами, ховали справжні скарби.
А контрабанда? Так вона тут десятки років існувала!

Програма екскурсії

У зручний час Зустрічаємося в 2 - ому Розумовському провулку вранці, вдень або ввечері. Учасники екскурсії заздалегідь вибирають максимально комфортне для всіх час.
Наступні кілька годин Екскурсія в катакомбах триває від двох до трьох годин.
Увага! Незалежно від сезону, температура під землею складає +11 С. Одягайтеся, будь ласка, відповідно! Наявність зручного взуття і власних ліхтариків вітається.
І врешті Втомлені але задоволені, налякані але натхненні ми вдихнемо свіже повітря, поділимося враженнями один з одним і обов'язково домовимося зустрітися знову!

Чого ви там не бачили?

По перше

Каменоломні з історичними інструментами - де ще ви зможете побачити і навіть помацати те, як будувалася наша з вами Одеса?

По-друге

Бомбосховищ під Одесою, звичайно, вистачає. А ось секретного ядерного бункера більше ніде немає!

По-третє

Молдаванка, як кажуть в Одесі, той ще райончик. Але щоб по слідах найвідоміших фармазонщікі, лялькарів, кишенькових злодіїв та грабіжників пройтися, щоб у святу святих потрапити .... це ви тільки з нами можете.

І також

Катакомби ставали притулком для абсолютно різних людей, кожен з яких залишив в підземних тунелях щось своє. У тому числі мистецтво. Ви будете вражені, обіцяємо!

А ще

Незвичайні природні умови створюють ілюзію досконалого іншого світу. Хто знає, може тут і примари колишніх епох водяться?

Ваша безпека - наш пріоритет

Карти всіх підземель досі не існує ...

Але перебування в катакомбах з нами абсолютно безпечно. Ми проведемо вас тільки перевіреними, спеціально укріпленим місцями.
Крім того, ми постійно працюємо над вивченням та розчищенням нових маршрутів.

Температурний скринінг

У зв'язку з пандемією, перед початком кожної екскурсії ми перевіряємо температуру у всіх учасників. При виявленні ознак ГРВІ наполягаємо на перенесення екскурсії.

Маленькі групи

Ми не беремо більше 10 осіб - так жодне питання не залишиться непоміченим, та й дотримуватися безпечної дистанції легше.

Вартість та умови

Вартість участі одного дорослого в груповий екскурсії - 250 грн.
Однієї дитини до 14 років - 150 грн, до 7 років - 100 грн.
Персональні екскурсії (до 4 осіб) - 1400 грн.

У вартість входить супровід групи професійним гідом і замикаючим. </br>

За попередньою домовленістю можна замовити переклад екскурсії англійською, німецькою, українською та іншими мовами (оплачується окремо).